Jakie efekty daje plastyka powiek?

0

plastyka powiek górnychPlastyka powiek jest jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzających. Wybierają go przede wszystkim panie, które zauważają u siebie opadanie powiek bądź pojawianie się zmarszczek wokół nich. Twarz jest bowiem pierwszym miejscem, które zdradza wiek – poprawienie wyglądu skóry wokół oczu może nas więc odmłodzić nawet o 10 lat.

Jak wygląda zabieg korekty powiek?

Lifting powiek może dotyczyć powiek dolnych, górnych lub obu jednocześnie. W przypadku powiek górnych zwykle stosuje się usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry, natomiast w przypadku powiek dolnych zabieg zwykle polega na zniwelowaniu tzw. worków pod oczami. Lifting przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym krótkotrwałym w zależności od rozległości cięć chirurgicznych.

Lifting powieki górnej obejmuje cięcie na linii zgięcia powiek, dzięki czemu blizny pooperacyjne są niewidoczne przy otwartych oczach. Powieki dolne są natomiast nacinane tuż pod rzęsami, które ukrywają linię cięcia.

Przebieg rekonwalescencji

Rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo. Osoba po liftingu powiek wychodzi do domu w kilka godzin po jego zakończeniu. Gojenie ran przebiega bezboleśnie, a pacjent musi jedynie przykładać do powiek chłodne kompresy w celu uniknięcia opuchlizny. Jedynym widocznym śladem po zabiegu są niewielkie plastry nieprzeszkadzające w widzeniu. Zdejmuje się je po 4-5 dniach, kiedy usuwane są również szwy.

Przyjmuje się, że osoba po zabiegu może wrócić do pracy już po 7 (powieka górna) lub 14 dniach (powieka dolna) od zabiegu. Powikłania pooperacyjne dotyczą jedynie mniej niż 1 procenta wszystkich pacjentów po plastyce powiek.

Share.

About Author

Leave A Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Content is protected !!