Co to jest labioplastyka

0

Ginekologia estetycznaLabioplastyka to korekta warg sromowych, zabieg z zakresu ginekologii estetycznej.

Zabieg polega na modelowaniu warg sromowych u kobiet, czyli zmniejszeniu lub zwiększeniu ich wielkości. Do prawidłowej oceny wielkości warg sromowych mniejszych konieczna jest ocena ich stosunku do warg sromowych większych i łechtaczki.

Labioplastyka przeprowadzana jest już od wielu lat, dopiero jednak w ostatnich latach jest o niej szczególnie głośno i zyskała na popularności wśród zabiegów z ginekologii estetycznej. Obecnie w tym celu są stosowane w klinikach dwie metody: cięcia chirurgicznego lub przy użyciu lasera.

Labioplastyka przeznaczona jest dla kobiet w każdym wieku, a szczególnie popularna wśród młodych i w średnim wieku kobiet. Polecany jest głównie dla pań,  które cierpią z powodu dużej asymetrii warg sromowych, która powoduje problemy z utrzymaniem higieny osobistej, uprawianiem sportów oraz dla tych kobiet, które odczuwają dyskomfort lub  problem przy współżyciu.

Przed zabiegiem pacjentka powinna wykonać niezbędne badania krwi oraz wysoce wskazany jest posiew bakteriologiczny z kanału szyjki macicy. Należy pamiętać, że zabieg powinien być wykonany tuż po miesiączce, a bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz infekcja pochwy i/lub sromu.

Przyczyną powstawania deformacji warg sromowych mogą być uwarunkowania genetyczne, uszkodzenia powstające na skutek porodów naturalnych, jak również mogą być związane z naturalnym, procesem starzenia się tej okolicy ciała.

Labioplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym i trwa około godziny. Jest to zabieg małoinwazyjny, poprawiający wygląd, oraz komfort pacjentek.

Share.

About Author

Leave A Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Content is protected !!