Marzysz o pełny ustach? Dowiedz się w jaki sposób osiągnąć doskonały efekt!

1

modelowanie ustJak pokazują badania, aż 67 procent Pań marzy o zmianie kształtu lub wielkości swoich ust. Dzisiejsza kosmetologia i medycyna estetyczna dają kobietom ogromne możliwości w zakresie bezpiecznego i skutecznego modelowania warg.

Trzeba przyznać, że świadomość korzyści wynikających z przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej ma tendencję wzrostową. Pacjentki przekonują się, że takie zabiegi nie muszą być wyjątkowo drogie, ryzykowne czy dostępne jedynie dla wąskiej, elitarnej grupy kobiet.

Dziś każda z nas ma szansę zmienić swój wygląd, poprawiając samopoczucie i skutecznie pozbywając się kompleksów. Pamiętajmy bowiem, że modelowanie ust ma na celu nie tylko zwiększenie ich objętości czy podkreślenie konturu. Bardzo często wykonywane są również zabiegi wyrównujące asymetrię warg, co dla wielu kobiet może stanowić spory problem natury estetycznej, generujący poważne kompleksy.

Decydując się na wypełnianie ust pamiętaj, żeby nie sugerować się wyglądem koleżanek, które zabieg mają już za sobą i nie oczekiwać efektów, osiągniętych przez gwiazdy i celebrytki. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg powinien zapewnić Ci przede wszystkim naturalny efekt. Napompowane, nienaturalne wargi wyglądają karykaturalnie i z całą pewnością nie są synonimem dobrego smaku i stylu.

Najpopularniejsza metoda modelowania ust – kwas hialuronowy

Jako najbardziej popularną metodę modelowania ust możemy uznać wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Jest to glikozaminoglikan, czyli rodzaj  polisacharydu występującego we wszystkich organizmach żywych. Zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w skórze właściwej, dzięki czemu zachowuje ona jędrność i sprężystość. Niestety, z wiekiem poziom kwasu w skórze ulega zmniejszeniu, co przekłada się na szybsze starzenie i powstawanie zmarszczek. Syntetyczne wypełniacze, zawierające kwas hialuronowy mają postać żelu, który po wprowadzeniu w określone miejsce wiąże wodę, zwiększając objętość danego obszaru. Przy pomocy preparatu z kwasem hialuronowym skutecznie wymodelujesz zarówno kontur warg (czyli granicę pomiędzy ustami a skórą) jak i ich objętość (czyli czerwień). Co ciekawe, taki zabieg nie tylko modeluje kształt ust, ale również doskonale ja nawilża. Wiele starszych kobiet decyduje się na zabieg z użyciem kwasu hialurnowego nie po to, aby powiększyć wargi, ale aby stały się one bardziej jędrne i nawilżone.

Zabieg powiększania ust kwasem trwa około 60 minut i wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu skóry specjalnym kremem. Warto wiedzieć, że wiele nowoczesnych preparatów zawiera dodatek lidokainy, która wykazuje dodatkowe działanie przeciwbólowe. Odczucia podczas zabiegu zależą również od indywidualnej wrażliwości na ból i cyklu hormonalnego.

Zadbaj o to, aby wykonać wypełnianie ust w gabinecie, w którym używane są najnowszej generacji, popularne preparaty, posiadające niezbędne atesty. Wypełniacze starej generacji mogą przynieść Ci zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. W przypadku zabiegów medycyny estetycznej „tanio” rzadko oznacza „dobrze”.

Usta po zabiegu

Dobrze rozprowadzony w ustach preparat nie zmienia wrażeń czuciowych i nie powoduje dyskomfortu w codziennych sytuacjach. Po zabiegu warto pić dużo niegazowanej wody mineralnej (celem związania cząsteczek kwasu), należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz chronić usta przed urazami mechanicznymi. Obrzęk utrzymuje się z reguły przez 24 godziny, a najlepszy efekt jest

Share.

About Author

1 komentarz

  1. Polecam, ale tylko w sprawdzonych gabinetach, gdzie zabieg wykonuje doświadczona osoba, a nie kosmetyczka.

Leave A Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Content is protected !!