Nietrzymanie moczu można wyleczyć – Perfekcyjna

0

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest konsekwencją nieprawidłowej pracy mięśni dna miednicy mniejszej (mięśni Kegla) odpowiedzialnych m.in. za utrzymanie moczu w pęcherzu moczowym. Przebyte ciąże, infekcje, niektóre leki lub mikro urazy mogą osłabiać ich siłę co objawia się mimowolnym popuszczaniem moczu.

laserowe leczenie nietrzymania moczuNa czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Zabieg ma na celu przywrócenie napięcia oraz sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. Zabieg ten wykorzystuje laser powodujący wzmacnianie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścianek pochwy,  a także obszar ujścia cewki moczowej. Światło lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki prowadząc do ich namnażania i wzmocnienia. Dochodzi do obkurczania tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi następnie do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Zalety:

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest najbezpieczniejszą, najmniej inwazyjną i najdokładniejszą metodą leczenia. Do wykonania zabiegu nie potrzebujesz znieczulenia, ponieważ leczenie jest bezbolesne!

nietrzymanie-moczu WarszawaIle czasu trwa zabieg?

Średni czas trwania zabiegu to 30 minut.

Po zabiegu:

Możesz wrócić do domu i spędzić resztę czasu jak w zwyczajny dzień. Możliwe jest pojawienie się  przesięku surowiczego, wtedy zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż ten przesięk nie ustąpi. Nie poleca się  utrzymuj stosunków płciowych przez około miesiąc od zabiegu.

Ile czasu utrzymuje się efekt?

Młode kobiety mogą cieszyć się efektem przez wiele lat. Ewentualnie do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko powtórnego, nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednak wzmocnienie pochwy podczas tego zabiegu połączone z regularnym ćwiczeniem mięśni Kegla, mogą zaprocentować i kolejny poród może okazać się mniej destrukcyjny lub nie powodować powtórnych problemów.

 

Share.

About Author

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Content is protected !!