Powiększanie piersi implantami

0

Powiększenie piersi poprzez wszczepienie implantów to najskuteczniejsza metoda skorygowania kształtu biustu. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że to poważny zabieg chirurgiczny i decyzja o jego wykonaniu powinna być dobrze przemyślana. W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje o chirurgicznym powiększaniu piersi. Koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Na taki zabieg chirurgiczny, w dzisiejszych czasach, decyduje się coraz więcej kobiet. Marzą zazwyczaj o nim sekretarki, lekarki, a nawet gospodynie domowe. To właśnie medycyna estetyczna umożliwia spełnienie tego typu kobiecych marzeń.

Czy operacja chirurgiczna to jedyny sposób na powiększenie biustu?

Operacja chirurgiczna to nie jedyna metoda powiększania piersi. Istnieją metody, które nie wymagają ingerencji lekarza. Każda z metod ma inny efekt i ograniczony czas działania, dlatego wybór odpowiedniej metody powiększania piersi, powinien być uzależniony od oczekiwanych efektów, które chciałoby się osiągnąć. Sama operacja powiększenia piersi polega na wszczepieniu odpowiednio dobranego implantu do piersi. Osoba, która poddaje się takiej operacji, jest pod pełną narkozą. W szpitalu po operacji przebywa się około tygodnia, aby w razie potrzeby, personel medyczny i lekarz, mogli zareagować na powstałe powikłania pooperacyjne.

biust powiększonyZalety powiększania biustu metodą operacyjną.

Często zastanawiamy się nad tym, co jest powodem tego, że wiele kobiet decyduje się na powiększenie piersi u lekarza medycyny?
Główną zaletą tej operacji jest błyskawiczny efekt, który można w pełni przewidzieć. Jeśli chodzi o metody naturalne rezultatu niestety nie można przewidzieć. Dzięki operacji chirurgicznej, można mieć biust o kilka rozmiarów większy. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że wszczepienie zbyt dużych implantów może być groźne dla życia kobiety. Ostatnią zaletą operacji chirurgicznej jest to, że lekarz może całkowicie skorygować kształt piersi, a nawet ich asymetrię.

Czy chirurgiczne powiększanie piersi jest bezpieczne?

Przy dzisiejszej, mocno rozwiniętej medycynie, można powiedzieć, że taka operacja jest bezpieczna. Nie można jednak zapomnieć o kilku istotnych zasadach, którą jest np., wybór wykwalifikowanego lekarza oraz najlepszej kliniki. Nie należy kierować się ceną, bo na zdrowiu nie można oszczędzać. Dobry lekarz uprzedzi Cię o możliwych powikłaniach i ryzyku, które wiąże się z wykonaniem takiego zabiegu chirurgicznego.

powiększanie bardzo małych piersiJaka jest cena powiększenia biustu ?

Ceny powiekszenia piersi implantami zaczynają się średnio od 10 tysiecy złotych, ale szukając odpowiedniej kliniki, oraz lekarza mającego wieloletnie doświadczenie i renomę, szybko zauważamy, że koszty bardzo rosną i przy tych najlepszych, polecanych klinikach chirurgi plastycznej, zaczynają od 14.000zł. W cenie kliniki oferują pobyt średnio 1-4 dni oraz oczywiście pełną opiekę, lekarza i pielęgniarek.

breast-cosmetic-implant-roundImplanty anatomiczne czy okrągłe?

Każda kobieta, która zdecydowała się na poddanie operacji powiększenia piersi, musi dokonać trudnego wyboru. Czeka je bowiem nie tylko dylemat dotyczący wielkości wymarzonego biustu, ale i podjęcie decyzji odnośnie struktury wybieranego implantu, jego kształtu i rodzaju wypełnienia.

Zdjęcia powiększone piersi implantami okrągłymi:

 

implant piersi okrągły implanty piersi okrągłe

 

Zdjęcia powiększone piersi implantami anatomicznymi:

implant piersi anatomicznyimplanty piersi anatomiczne

 

Implanty anatomiczne nadają piersiom bardziej naturalnego kształtu i wyglądu, ponieważ zachowują lekką linię opadania. Zazwyczaj wybierają je kobiety, które chcą powiększyć biust dyskretnie – piersi są wyraźnie większe, lecz wyglądają „jak prawdziwe”. Prócz tego implanty anatomiczne lepiej niż okrągłe sprawdzają się przy zabiegach korekcyjnych piersi obwisłych oraz w operacjach niwelujących asymetrię bądź deformację biustu. , z kolei implanty okrągłe – większą miękkość. Modele okrągłe wyglądają lepiej w pozycji leżącej, podczas gdy anatomiczne są bardziej sztywne przez wzgląd na swój kształt i wymuszoną nim gęstość żelu. Bez obaw każdy doświadczony chirurg pomaga kobietom podjąć decyzję, dobierając implanty do ich sylwetki, budowy klatki piersiowej oraz oczekiwań samej pacjentki, co do wyglądu piersi po operacji.

Czy jest różnica w cenie implantów ?

Biorąc pod lupę ceny konkretnych modeli protez piersiowych, łatwo można zauważyć, że cena implantów anatomicznych jest dużo wyższa niż okrągłych. Różnice są wielkości 3-4 tysięcy złotych. Dlatego warto zwrócić uwagę patrząc na ceny zabiegu jakie implanty są oferowane w danej kwocie, aby się nie okazało, że atrakcyjnie wyglądająca cena nie jest niższa ze względu na tańszy implant piersi.

Jaka jest trwałość implantów?

Implanty piersi przeznaczone są na całe życie i nie wymagają wymiany. Bywają jednak przypadki, kiedy skóra i mięsnie ulegają zwiotczeniu, możliwa jest wówczas wymiana implantów. Producenci implantów zazwyczaj dają dożywotnią gwarancję, ale jeżeli implant wymaga wymiany po kilku latach, należy wtedy pokryć koszt samej operacji.

operacja wstawienie implantu piersiCo się dzieje po operacji – czas gojenia i dochodzenie do pełnego zdrowia?

Dni 1 do 4

Zazwyczaj pacjentka spędza w klinice  pod opieką lekarzy i pielęgniarek.

5 – 14 dni

Zalecane jest noszenie biustonosza w dzień i w nocy.

Zalecane wyjęcie szwów po 7 – 10 dniach. Stopniowo  można zwiększać  aktywność,  nie wykonując niczego zbyt uciążliwego. Jazdę samochodem można rozpocząć dopiero po 14 dniach.

odpoczynek po powiększaniu biustu2 tygodnie

Dwa tygodnie po zabiegu można wrócić do pracy, a zasinienie i obrzęk nadal będą się zmniejszać.

4 tygodnie

Po upływie czterech tygodni można rozpocząć łagodne ćwiczenia fizyczne, ale unikając ciężkiego wysiłku, przez kolejne dwa tygodnie. Na tym etapie nadal nasz nowy biust się goi.

6 – 9 miesięcy

Zmiany cofają się, blizny zaczną mięknąć i zanikać. Wtedy dopiero można zacząć oceniać wynik końcowy.

 

Sprawdź również inne możliwości jak bezoperacyjne powiększanie biustu, ponieważ jest to decyzja, często mająca wpływ na dlasze życie, a nie tylko wygląd.

Pamiętajmy, że Informacje zawarte na stronie internetowej, jak i forach internetowych nie zastępują profesjonalnych porad medycznych udzielanych przez lekarzy!

 

Zobacz zdjęcia po powiększeniu biustu

Powiekszenie piersi z miseczki A do C

powiększenie piersi z A do C

Powiększenie piersi z miseczki B do C

powiekszenie piersi z B do C

 

Powiększenie piersi z miseczki C do D

powiekszenie piersi z C do D

 

Powiększenie piersi z miseczki B do C

powiekszenie piersi z B do C

 

Powiększenie piersi z miseczki B do D

powiekszenie piersi z B do D

 

Powiększenie piersi z miseczki A do D

powiekszenie piersi z A do D

 

Poniżej przedstawiam przykładowy film pokazujący krok po kroku jak wygląda operacja powiększenia biustu.

Share.

About Author

Leave A Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
error: Content is protected !!