BEZOPERACYJNE POWIĘKSZANIE PIERSI

1

Powiększanie piersi Medycyna estetyczna staje się coraz popularniejsza, także wśród Polek. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi, mające na celu skorygowanie pewnych niedoskonałości urody, a najczęściej wykonywanym jest zabieg powiększenia i korekcji kształtu piersi. Postęp, jaki dokonał się w dziedzinie chirurgii plastycznej, obecnie umożliwia już zwiększenie rozmiaru biustu bez użycia skalpela. Na czym polega bezoperacyjne powiększanie piersi?

Większe, bardziej jędrne piersi są marzeniem wielu kobiet, które bardzo często pozostaje niespełnione. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest przeważnie obawa przed długą rekonwalescencją i ewentualnymi komplikacjami zdrowotnymi, jakie mogą wystąpić po zabiegu wszczepienia implantów. Nie każda kobieta zdaje sobie jednak sprawę, że istnieją metody, które pozwalają na powiększenie piersi nawet o dwa rozmiary, bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego.

BEZOPERACYJNE POWIĘKSZANIE PIERSI – JAK TO SIĘ ROBI?

Na całym świecie praktykowanych jest kilka metod bezoperacyjnego zwiększania rozmiaru biustu i korekcji jego kształtu. Jedną z najstarszych jest przeszczep tkanki tłuszczowej pacjentki, jednak ze względu na dość znaczny zakres inwazyjności i długi okres rekonwalescencji, lekarze coraz częściej odchodzą od tej metody. Najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają bowiem na skuteczne powiększenie piersi metodami całkowicie bezpiecznymi, które charakteryzują się bardzo niskim stopniem inwazyjności. Należą do nich iniekcja kwasu hialuronowego lub żelu hydrofilowego.

NA CZYM TO POLEGA?

Powiększanie biustu z użyciem kwasu hialuronowego – jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. Preparat zostaje wprowadzony do ciała pacjentki przez niewielkie nacięcia, które lekarz wykonuje pod pachą. Standardowo używa się od 100 ml do 150 ml preparatu. Kwas hialuronowy niezwykle skutecznie nawadnia tkanki, dzięki czemu pacjentka staje się posiadaczką biustu większego nawet o dwa rozmiary. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być karmienie piersią, zaburzenia krzepliwości krwi oraz stany zapalne skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet przez 30 miesięcy.

Techniki bezoperacyjnego powiększania piersi przewidują także zastosowanie żelu hydrofilowego, składającego się z soli fizjologicznej i poliamidu. Przebieg zabiegu jest niezwykle podobny do metody bazującej na użyciu kwasu hialuronowego, identyczne są także efekty. Należy jednak zaznaczyć, że rezultaty iniekcji żelu hydrofilowego utrzymują się dłużej – wg oficjalnych informacji, biust utrzymuje rozmiar nawet przez pięć lat.

CZY WARTO?

Efekty, jakie można uzyskać przy zastosowaniu technik bezoperacyjnych, są doprawdy zaskakujące. Biust nie tylko zwiększa swój rozmiar, ale także nabiera jędrności. Piersi pacjentek, które poddały się zabiegowi, wyglądają naturalnie. Efekt jest zatem widoczny, ale niezwykle dyskretny. Warto również zaznaczyć, że biust pozostaje naturalny w dotyku, czego nie jest w stanie zapewnić zabieg wszczepienia implantów. Efekty uboczne praktycznie nie występują, a okres rekonwalescencji wynosi zaledwie kilka dni.
Bezoperacyjne powiększanie piersi stanowi zatem doskonałą alternatywę dla wszystkich kobiet, które z różnych względów nie chcą poddać się zabiegowi chirurgicznemu.

Share.

About Author

1 komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress