Cellulit – jak z nim walczyć?

0

Pomarańczowa skórka na udach, biodrach czy brzuchu to problem, który spędza sen z powiek kobietom w każdym wieku. To właśnie przez cellulit rezygnujemy często z krótkich spódniczek czy szortów, unikamy odkrywania ciała na plaży czy basenie, a często czujemy się niekomfortowo nawet w towarzystwie partnera. Całe szczęście, istnieją skuteczne sposoby przeciwdziałania nieestetycznej skórce pomarańczowej.

Czym jest cellulit
Niemalże każda z nas doskonale go zna. Skóra dotknięta cellulitem jest grudkowata, pomarszczona i pełnia nieestetyczny zagłębień – przypomina skórkę pomarańczy. Czasami widzimy go gołym okiem, czasem pojawia się dopiero po ściśnięciu skóry. Co ciekawe, cellulit występuje jedynie u kobiet i nie jest do końca uzależniony ani od naszej wagi, ani od wieku. Na problem pomarańczowej skórki uskarżają się zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety; zarówno panie, które są bardzo szczupłe, jak i kobiety z nadwagą.

 
Rodzaje cellulitu
W zależności od przyczyny powstawania cellulitu, wyróżnia się jego dwa rodzaje: Cellulit tłuszczowy – występuje, gdy w organizmie nagromadzona zostaje duża ilość tkanki tłuszczowej (chociaż niekoniecznie wiąże się z nadwagą czy otyłością). Cellulit występuje w głębokich warstwach skóry, gdzie nagromadzone komórki tłuszczowe pęcznieją, dając efekt grudek i zagłębień. Ten rodzaj skórki pomarańczowej powstaje najczęściej w wyniku niewielkiej aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia.

Cellulit wodny – powstaje na skutek nadmiernego gromadzenia wody w organizmie, co jest z kolei efektem naturalnego przygotowywania się organizmu do ciąży. Rezerwy wody gromadzone są przy zewnętrznych warstwach skóry i zwykle nasilają się przed miesiączką, podczas ciąży oraz w przypadku problemów hormonalnych.

 

Jak walczyć z cellulitem
Mogłoby wydawać się, że natura skazuje nas na zmaganie się z nieestetyczną skórką pomarańczową. Możemy jednak odetchnąć ze spokojem! Medycyna estetyczna oraz kosmetologia oferują nam szereg skutecznych zabiegów, które pomogą nam rozprawić się z cellulitem. Najpopularniejsze z nich to:
Mezoterapia igłowa – zabieg, polegający na ostrzykiwaniu skóry dotkniętej cellulitem specjalnymi koktajlami (bazującymi na przykład na L-karnitynie), które przyspieszają spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej i poprawiają napięcie skóry.

Kriolipoliza – zabieg ten polega na nieinwazyjnym (bez naruszania ciągłości skóry) wymrażaniu podskórnych komórek tłuszczowych. Skutkiem zabiegu jest nie tylko zredukowanie cellulitu, ale również tkanki tłuszczowej nagromadzonej w danym obszarze ciała. Karboksyterapia – zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla, który pobudza mikrokrążenie i wpływa pozytywnie na dotlenienie tkanek. Efektem zabiegu jest znaczna poprawa elastyczności skóry.

Share.

About Author

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress