Ginekologia estetyczna

2

Ginekologia estetycznaGinekologia estetyczna – tylko moda czy realna pomoc w likwidacji problemów intymnych?

Choć wiele osób wciąż traktuje zabiegi upiększające za fanaberię lub luksus dla wybranych, to jednak stają się one w coraz większym stopniu dostępne, a przez to coraz powszechniej akceptowane. Jednak ginekologia estetyczna to dziedzina wciąż mało znana i budząca wiele emocji. Czy korekta wyglądu miejsc intymnych kobiety to kolejna moda, czy może nowoczesna metoda na poprawę jakości życia kobiet?

Na czym polegają zabiegi i kto z nich korzysta?

Jako dział medycyny estetycznej, ginekologia plastyczna wykonywana jest przez lekarzy w specjalistycznych klinikach. Zabiegi są małoinwazyjne i polegają głównie na korekcie wyglądu i poprawie funkcjonalności narządów płciowych kobiety. Większość zabiegów przeprowadzana jest z wykorzystaniem technologii laserowej, najczęściej pod znieczuleniem miejscowym. Po zabiegu pacjentki nie wymagają długiej rekonwalescencji, występuje także minimalne ryzyko powikłań.
Kobiety decydujące się na zabiegi plastyczne miejsc intymnych mają różną motywację i powody, jednak te najczęstsze to przede wszystkim:
• Brak satysfakcji z życia seksualnego,
• Niezadowolenie z wyglądu miejsc intymnych,
• Nietrzymanie moczu pojawiające się po porodzie lub podczas menopauzy,
• Nawracające infekcje i suchość pochwy wynikające ze zmniejszenia napięcia tkanek.

zabiegi ginekologia estetycznaNajpopularniejsze zabiegi

Większość placówek przeprowadzających plastykę narządów płciowych u kobiet oferuje mało inwazyjne zabiegi. Zaliczyć do nich można przede wszystkim:

LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY. Zabieg ten ma na celu poprawę elastyczności pochwy. Przeprowadzany jest on u kobiet cierpiących na zespół rozluźnienia pochwy, który pojawia się w okresie menopauzy lub po porodzie. Efektem zabiegu jest zwiększenie produkcji kolagenu oraz glikogenu w tkankach pochwy odpowiedzialnych za napięcie i nawilżenie narządu. Zabieg wpływa więc nie tylko na poprawę satysfakcji seksualnej kobiety, ale również na mniejszą podatność na infekcje. Przeprowadza się go także w celu likwidacji problemu wysiłkowego nietrzymania moczu.

LIFTING KROCZA polega na założeniu specjalnych, całkowicie wchłanianych nici Vaginal Narrower na tkanki krocza w celu zwężenia wejścia pochwy i poprawy estetyki zewnętrznych narządów płciowych.

POWIĘKSZANIE WARG SROMOWYCH za pomocą kwasu hialuronowego ma na celu poprawę ich jędrności i wyglądu, zwiększenie ich poziomu nawilżenia oraz poprawę jakości życia seksualnego kobiety.

POWIĘKSZANIE PUNKTU G polega na wstrzyknięciu w jego okolicy kwasu hialuronowego, a jego efektem jest zwiększenie doznań kobiety podczas aktu seksualnego.

Problemy intymne kobiet wynikające z naturalnych zmian zachodzących w ich ciele, były dotychczas bagatelizowane przez medycynę i niedostrzegane przez społeczeństwo. Tymczasem bywają one niejednokrotnie przyczyną kompleksów i fizycznych dolegliwości, uniemożliwiających czerpanie pełnej satysfakcji z życia seksualnego. Nowoczesne zabiegi w ramach ginekologii estetycznej dają kobietom szansę na lepszą jakość życia nawet w starszym wieku poprzez przywrócenie im poczucia własnej wartości i atrakcyjności.

Share.

About Author

2 komentarze

  1. Wydaje się, że ginekologia estetyczna jeszcze raczkuje w Polsce, ale zapewne będzie coraz bardziej popularna.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress