Leczenie i usuwanie hemoroidów

4

Nie jest tajemnicą, iż hemoroidy, czyli żylaki odbytu to dolegliwość, którą odczuwa co drugi Polak. Jest to jednak dolegliwość, którą w początkowej fazie pokonać można w bardzo prosty sposób, dlatego też wizyta u lekarza proktologa powinna odbyć się jak najprędzej, nie zaś być odkładana w nieskończoność.

Sposoby leczenia

Do najczęstszych sposobów leczenia hemoroidów należą m.in. operacja, skleroterapia, gumkowanie, czy laseroterapia.
W ostatnim czasie popularna stała się metoda leczenia za pomocą techniki fal radiowych hemoRF. To stosunkowo nowa metoda, którą można zastosować właściwie na każdym etapie choroby.

HemorFR – rewolucja w leczeniu

Choć metoda ta jest stosunkowo nowa, zyskała już mnóstwo zwolenników wśród lekarzy, jak i pacjentów. Polega ona na działaniu na tkankę fal elektromagnetycznych o wysokich częstotliwościach, w wyniku czego następuje destrukcja tkanek hemoroidalnych.

Duże zalety tego typu zabiegu to:
– bezpieczeństwo
– mała inwazyjność
– bezpieczeństwo
– duża skuteczność

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa bardzo krótko, najczęściej jest to zaledwie kilka minut. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga on żadnych specjalnych przygotowań.
Poprzez specjalny wziernik wprowadzana jest końcówka światłowodu. Następnie emitowana jest energia, która powoduje destrukcję tkanki hemoroidu, która była rozrośnięta. Cały zabieg to około 10 minut, chory nie wymaga hospitalizacji, dlatego też może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Mało tego, możliwy jest w większości przypadków powrót do normalnej aktywności zawodowej, gdyż zabieg ten nie wywołuje żadnych komplikacji, a jedynie dyskomfort oraz delikatne dolegliwości bólowe możliwe do zlikwidowania za pomocą ogólnodostępnych łagodnych środków przeciwbólowych.

Zabieg ten może zakończony być jednorazowo. Jednak w przypadku bardziej zaawansowanej choroby należy powtórzyć go od 1 do 3 razy (metoda ta zamyka się więc w przedziale od 1 do 4 zabiegów). Zabiegi te wykonuje się wówczas w odstępach miesięcznych.

Share.

About Author

4 komentarze

  1. Nie warto czekać, choć to wstydliwa choroba, to ma ją co druga osoba! Konsekwencje nie leczonych hemoroidów są gorsze, niż jak zgłosimy się do lekarza od razu.

  2. Każdy z nas albo miał, albo będzie dopiero miał żylaki odbytu. Niestety nieuniknione, bo sporo siedzimy, a dieta jest uboga w dobre składniki.

  3. Niestety hemoroidy nie przejdą same, a bynajmniej nie w momencie kiedy już je wyczuwamy na zewnątrz odbytu. Leki, maści itd tylko zmniejszą ból i czasowo obrzęk, ale nie wyleczą choroby, a więc niezbędna jest wizyta u proktologa. Sam zabieg trwa ok 10 min a koszt średnio 400zł więc szkoda się męczyć 😉 Pozdrawiamy!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress