Wszystko, co musisz wiedzieć o liftingu twarzy

0

Lifting to jeden z najpopularniejszych zabiegów anti-aging, oferowanych przez chirurgię plastyczną.

Umożliwia on uniesienie i naciągnięcie skóry, która wraz z wiekiem traci jędrność, sprężystość i elastyczność. Lifting twarzy jest zabiegiem wyjątkowo skutecznym i gwarantującym spektakularne efekty, jednak z uwagi na dużą inwazyjność, budzi obawy u części pacjentek i pacjentów. To właśnie między innymi z myślą o tych osobach, medycyna estetyczna oferuje nieinwazyjne, bezpieczne zabiegi odmładzające, których efekty zbliżone są do tych, które zapewnia lifting. Zastanawiasz się, która metoda będzie właściwa dla Ciebie? Zapraszamy do lektury.
Chirurgiczny lifting twarzy
Klasyczny lifting oferowany przez chirurgię plastyczną to inwazyjny zabieg, który wykonywany jest na sali operacyjnej, w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu chirurg przy pomocy skalpela wykonuje na skórze nacięcia: na skroni, za i przed uszami oraz za linią włosów. Następnie skóra w tych miejscach jest naciągana w stopniu, w którym twarz odzyskuje prawidłowy owal. Powstały w ten sposób nadmiar skóry jest usuwany, a na rany zakładane są szwy, które zwykle usuwane są po 7 dniach od operacji.

Osocze bogatopłytkowe – lifting bez skalpela
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nazywany jest wampirzym liftingiem. Z prostego powodu – preparat, dzięki któremu twarz zyskuje młody wygląd, pozyskiwany jest z… krwi własnej pacjenta. Przed zabiegiem lekarz pobiera odpowiednią ilość krwi, która następnie umieszcza się w wirówce laboratoryjnej i, tym sposobem, oddziela się płytki krwi od pozostałych substancji. Otrzymany w ten sposób preparat (osocze bogatopłytkowe) wstrzykiwany jest w skórę pacjenta. Do efektów zabiegu zalicza się wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności i kolorytu skóry.

Lifting wolumetryczny
Wolumetria to zabieg medycyny estetycznej, polegający na wstrzynięciu w wybrane obszary twarzy preparatu wypełniającego – kwasu hialuronowego lub polimlekowego. W ten sposób uzupełniane są ubytki, które powstały na skutek starzenia się skóry, takie jak „dolina łez”, czyli zapadnięty obszar pod oczami, głębokie zmarszczki i bruzdy, opadające policzki. Efektem zabiegu jest przywrócenie skórze twarzy objętości, napięcia oraz jędrności.

Share.

About Author

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress