Nowoczesne sposoby leczenia żylaków

2

Żylaki to obecnie jedna z najpowszechniej występujących chorób, która dotyka rzesze ludzi. Na szczęście dziś, w odróżnieniu od wcześniejszych lat, leczenie oraz usuwanie żylaków nie musi oznaczać żmudnego i długotrwałego procesu wymagającego mnóstwa wyrzeczeń i poświęceń, a zastąpione może ono zostać nowoczesnymi i szybkimi metodami, nie wymagającymi ingerencji inwazyjnych.
Dzięki nowoczesnym metodom, można powiedzieć iż do czynienia mamy z rewolucyjnymi wprost metodami leczenia tego rodzaju schorzeń, które nie wywołują komplikacji, są praktycznie bezbolesne i działają fantastycznie.

Rewolucja dzięki falom radiowym EVRF

Zanim przejdziemy do przedstawienia zalet leczenia tą metodą, chcielibyśmy przedstawić Państwu krótko czym jest i na czym polega tego rodzaju metoda leczenia żylaków. Metoda EVRF inaczej zwana Endo venous Radio Frequency jest techniką wewnątrznaczyniową, w której stosuje się prąd wysokiej częstotliwości.
Jest to metoda skuteczna i szybka, która nie wymaga hospitalizacji. Jej zastosowanie pozwala na bezpieczny powrót pacjenta do domu jeszcze w dniu zabiegu. Nawet w przypadku przewlekłej choroby żylnej, pacjent liczyć może na powrót do domu po wykonaniu zabiegu.
Dzięki EVRF leczenie żylaków przebiega bezproblemowo oraz błyskawicznie.

Zalety EVRF oraz przebieg zabiegu

Główne zalety EVRF to niezwykła skuteczność metody oraz krótki czas trwania zabiegu. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, porównywalnym ze znieczuleniem jakie otrzymujemy u dentysty. Znieczulana jest sama żyła, która zostaje poddana zabiegowi. Bezpośrednio do leczonej żyły wprowadzane jest znieczulenie (za pomocą ukłuć igłą). Następnie w żyle zakładany jest specjalny port oraz cewnik.
Następny krok to pozycjonowanie cewnika oraz koagulacja żyły i wycofywanie cewnika.
Zabieg ten trwa około godzinę czasu. Następnie pacjent przez około godzinę czasu odpoczywa po zabiegu, zaś po jej upływie poddany zostaje kontroli oraz wypuszczany do domu ze specjalnie założoną opaską uciskową, która nie może być zdejmowana przed upływem 48 godzin.

Wśród licznych zalet zabiegu, oprócz już wymienionych wskazać należy ponadto:
– brak rany w pachwinie
– znieczulenie miejscowe
– szybki przebieg zabiegu
– krótka rekonwalescencja
– brak krwiaków
– znaczne zmniejszenie bólu pooperacyjnego niż w przypadku tradycyjnego sposobu usunięcia żylaków.

Share.

About Author

2 komentarze

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress