Powiększanie piersi własnym tłuszczem

4

powiekszanie-biustu-wlasnym-tluszczemPowiększanie biustu własnym tłuszczem to innowacyjna metoda modelowania piersi, polegająca na wypełnieniu ich własną tkanką tłuszczową, która zostaje pobrana z wybranego miejsca w ciele (metodą odsysania tłuszczu, czyli tzw liposukcja), gdzie znajduje się ona w nadmiarze.

W jaki sposób przebiega taki zabieg i jakie wyróżnia się jego metody?

Zabieg w postaci powiększania biustu własnym tłuszczem odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio około 1,5 godziny. Pierwsze 0,5 godziny obejmuje liposukcja, czyli pobranie tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Następnie jest ona odwirowywana w laboratorium, by oddzielić elementy, które nie nadają się do wypełnienia nim piersi. Tak powstałą mieszanka jest wstrzykiwana do piersi pacjentki poprzez niewielkie nakłucia, za pomocą kaniul o średnicy 1,2 do 1,8 mm. Wstrzykiwanie odbywa się cienkimi pasmami, w różnych miejscach piersi, tak by w odpowiedni sposób je wymodelować, a sam proces wstrzykiwania tkanki tłuszczowej trwa ok. 1 godziny. Ta metoda powiększania piersi własnym tłuszczem nazywana jest lipofillingiem. Oprócz tego, istnieje także metoda CAL (Cell Assisted Lipotransfer). W odróżnieniu od standardowego lipofillingu, stosując tą metodę od pacjentki pobierana jest dodatkowa tkanka tłuszczowa, z której, po odpowiedniej obróbce, otrzymuje się komórki macierzyste ADSC, po wstrzyknięciu których efekt powiększenia biustu jest bardziej trwały.

Powiększanie piersiDlaczego warto powiększać biust własnym tłuszczem?

Powiększanie piersi własnym tłuszczem posiada wiele zalet. Pierwszą z nich jest fakt, że stosując tą metodę, można jednocześnie wymodelować całą sylwetkę. Dzięki liposukcji, czyli odessaniu tłuszczu z innych partii ciała, w celu uzupełnienia nim piersi, możliwe jest m.in pozbycie się boczków, fałdek na brzuchu, a także wyszczuplenie nóg. Po drugie, w odróżnieniu od zabiegu wszczepiania implantów piersi, po zabiegu lipofillingu lub CAL, nie pozostają praktycznie ślady w postaci widocznych blizn, a powrót do normalnego funkcjonowania jest możliwy już na następny dzień po zabiegu. Ponadto efekt powiększania biustu takimi metodami utrzymuje się wiele lat, a piersi mają naturalny wygląd, dzięki temu, że w ciele nie znajduje się ciało obce w postaci protezy silikonowej.

Polecana klinika zajmująca się powiększaniem piersi własnym tłuszczem

kriocentrum.com – przeszczep tłuszczu

Share.

About Author

4 komentarze

  1. Zgadzam się, natura najlepsza, dlatego wybrałam zamiast implantów własny tłuszcz. Pięknie się układa, podskakuje jak naturalny biust. Bez porównania z implantami! Ja robiłam w La Perli i jestem szalenie zadowolona ale z tego co wiem, teraz już jest wykonywane w prawie całej Polsce.

  2. Monika Wierża on

    Dokładnie własny tłuszcz jest najbezpieczniejszy ze względu na własne komórki macierzyste. Ma też pewnie minusy, bo jeśli jestem osobą dość szczupłą, to zbyt wiele tego tłuszczu nie będzie, a dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że cześć przeszczepionej tkanki tłuszczowej nasz organizm usunie. Więc chcąc powiększyć piersi z miseczki A do D może być problem. Według opinii wybieram się na konsultację do Kriocentrum w Józefowie w przyszłym tygodniu. Dam znać jak było. Dziękuję za fajny artykuł!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress