Stomatologia estetyczna

0

8 popularnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna obejmuje różnorodne produkty i procedury mających na celu poprawę estetyczna naszego uśmiechu. Wybielanie zębów, licówki porcelanowe, czy implanty to tylko kilka popularnych metod poprawiających życie pacjentów. Dzięki nim możesz zachwycać pięknym i zdrowym uzębienie oraz uśmiechem.

Digital Smile Design (DSD)- Cyfrowe projektowanie uśmiechu

To rewolucyjna technika planowania leczenia stomatologicznego. Wykorzystuje fotografię cyfrową, dynamiczne wideo, skanowanie 3D i najnowocześniejsze oprogramowanie do rejestrowania i analizy twarzy, szczęki i zębów. Można je zastosować w ramach przygotowań do zabiegów protetycznych lub kosmetycznych.

Podobnie jak architekt projektuje dom, by pasował do danego otoczenia i potrzeb właściciela, tak dentysta DSD szkicuje uśmiech pacjenta.

Wybielanie zębów

Jest najpopularniejszym zabiegiem stomatologii estetycznej. W zależności od konkretnego środka wybielającego można rozjaśnić zęby o 2-9 odcieni. Wyniki są tymczasowe. Zwykle utrzymują się przez kilkanaście miesięcy, w zależności od nawyków żywieniowych i dentystycznych. Cały profesjonalny zabieg w gabinecie stomatologicznym trwa około godzinę.

Wybielanie zębów oferuje szybki, nieinwazyjny i niedrogi sposób na poprawę uśmiechu. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Implanty dentystyczne

To sztuczne, trwałe naturalnie wyglądające uzębienie. Z powodzeniem zastępują uszkodzone lub brakujące zęby. Sztuczny korzeń (zazwyczaj tytan) jest wszczepiany chirurgicznie w szczękę, gdzie łączy się z kością w procesie zwanym osteointegracją.

Dlatego implant jest niezwykle trwały. Na nim przymocowana zostaje korona. To odpowiednik naturalnego zęba.

Zabieg jest inwazyjny i wymaga sześciomiesięcznego okresu rekonwalescencji przed założeniem korony i zakończeniem całej procedury. Dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość!

Licówki porcelanowe

Jeśli w Twoim przypadku wybielanie zębów nie wchodzi w grę, np. z powodu uporczywych, wewnętrznych plam, zwróć uwagę na licówki porcelanowe. Tworzy się je na indywidualne zamówienie. W związku z tym są doskonale dopasowane do zębów. Korygują zużyte szkliwo, przerwy w uzębieniu, pęknięcia i/lub przebarwienia.

Powinieneś jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny. Licówki mocuje się do już istniejących zębów i umieszcza na stałe. Poprawiają kontur i kolor uzębienia.

Bonding zębów

Jest świetną alternatywą dla wspomnianych wcześniej licówek. Poprawia kształt i kontur zniszczonych, przebarwionych zębów. Nie stosuje się tutaj jednak porcelanowej nasadki, ale materiał spajający w kolorze uzębienia. Można nim wypełnić lub kształtować problematyczne obszary.

Najpierw dentysta usunie płytkę nazębną, a następnie wstawi kompozyt. Odpowiednio się go formuje, by poprawić ogólny kształt zęba, a na koniec utwardza specjalnym światłem o wysokiej intensywności.

Konturowanie dziąseł

Ten zabieg wykonuje się, by zmniejszyć nadmierną ilość tkanki dziąseł przesłaniającą górne zęby. Taka dodatkowa tkanka skraca wizualnie zęby, pomimo że mają normalną długość. W zależności od jej nasilenia i przyczyny konturowanie dziąseł można wykonać na wiele sposobów, w tym zabiegi laserowe, chirurgiczne repozycjonowanie warg, ortodoncja, rzeźbienie tkanki dziąseł i kości oraz chirurgia szczękowo-twarzowa.

Invisalign

Chociaż istnieje wiele opcji prostowania zębów, Invisalign oferuje różne unikalne korzyści. Nie zawiera zamków ani drutów. Są niewidoczne. To świetna opcja dla dorosłych i nastolatków, którzy nie chcą nosić tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Invisalign jest wykonany z gładkiego plastiku, dlatego zapewnia komfort na najwyższym poziomie. Co ciekawe, możesz go wyjąć, wymyć i nitkować zęby i włożyć z powrotem.

Ortodoncja

Leczenie wad zgryzu nie tylko poprawia wygląd naszego uśmiechu, ale także komfort i jakość życia. Wady zgryzu są bardzo częstą przyczyną kompleksów zarówno u panów, jak i u pań. Aparat ortodontyczny pozwala wyprostować zęby, skutecznie leczy wady zgryzu i i nierzadko kompleksy. Obecnie stomatologia dysponuje nie tylko nowoczesnymi aparatami stałymi na zęby, ale również ogromnym wyborem różnych aparatów – Najbardziej popularne z nich to aparaty metalowe i ceramiczne czyli estetyczne. Leczenie ortodontyczne często może również zniwelować wady wymowy, jak również poprawić jakość żucia (gryzienie, odgryzanie pokarmów). Sprawdźcie jakie możliwości oferuje nowoczesna ortodoncja na Ortodonta Warszawa w Wójcik Dental Clinic

Share.

About Author

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress