Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi anti-aging

0

Anti-aging, czyli zapobieganie i redukowanie oznak starzenia się skóry, to jedno z najważniejszych zadań, przed jakim stają kosmetologia oraz medycyna estetyczna. Dzięki coraz bardziej skutecznym zabiegom przeciwzmarszczkowym i odmładzającym, kosmetolodzy i specjaliści medycyny estetycznej pozwalają naszej skórze na długie lata zachować młodość, świeżość i blask. Podpowiadamy, które z zabiegów anti-aging najskuteczniej zatrzymają czas!

 

Nici liftingujące PDO
Usuwanie zmarszczek przy pomocy nici liftingujących PDO to od lat jedna z najpopularniejszych metod odmładzania twarzy. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę pojedynczych nici PDO – polidioksanonowych syntetycznych włókien, które przez 120-180 dni stopniowo ulegają rozpuszczeniu. Nici wprowadza się przy użyciu niewielkich kaniuli, którymi nakłuwa się skórę w wybranych miejscach. Nici PDO stymulują fibroplasty do wzmożonej syntezy kolegenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie gładsza, bardziej sprężysta i elastyczna. Co ważne, skład nici PDO jest obojętny dla organizmu, a ich specjalnie opracowana powierzchnia uniemożliwiaj zagnieżdżenie się bakterii i wywołanie stanu zapalnego.

 

Btxa, czyli botoks
Zabieg z wykorzystaniem neurotoksyny botox (nazywanej jadem kiełbasianym lub toksyną botulinową) to metoda, na którą decyduje się coraz więcej pacjentów klinik medycyny estetycznej. Działanie popularnego „botoksu” polega na blokowaniu odruchów płytki nerwowo-mięśniowej, w wyniku czego włókna mięśniowe przestają się kurczyć. Btxa wykorzystuje się przede wszystkim do odmłodzenia górnych partii twarzy – czoła lub okolic oczu.

W przypadku dolnej części twarzy
„botoks” łączy się zwykle z zabiegami bazującymi na wypełniaczach, takich jak kwas hialuronowy. Peeling kwasem ferulowym Złuszczanie naskórka z wykorzystaniem kwasu ferulowego to jedno z najnowszych odkryć kosmetologii estetycznej. Substancja ta działa przeciwutleniająco, pozwala zwalczać wolne rodniki, a także chroni DNA komórkowe przed uszkodzeniami. Peeling z kwasem ferulowym redukuje oznaki starzenia się skóry, takie jak przebarwienia, nierówny koloryt czy płytkie zmarszczki.

Więcej na temat medycyny estetyczne, przeciwstarzeniowej Anti Aging https://medycynaestetyczna.waw.pl/anti-aging/

Share.

About Author

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress